0

Słuchawki do pracy zdalnej – co warto wiedzieć?  

słuchawki do pracy zdalnej

Masz przy sobie słuchawki? Jesteśmy przekonani, że większość naszych czytelników odpowiedziała twierdząco na to pytanie. Nic dziwnego, skoro dzięki nim słuchanie muzyki, czy oglądanie filmów staje się nie tylko możliwe w większej ilości miejsc, ale również wygodniejsze. Przejście na zdalny tryb pracy spowodowało jednak, że zaczęliśmy wykorzystywać słuchawki do pracy zdalnej.

Aby spełniały one w 100% swoje zadanie, warto postawić na zestaw z mikrofonem. Dlaczego? Przede wszystkim po to, aby zyskać większy komfort spotkań online.  

Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki do pracy zdalnej? 

Zadanie to może wydawać się wręcz banalnie proste. Jeśli jednak chcesz mieć pełen komfort używając słuchawki do pracy zdalnej, warto przyjrzeć się kilku parametrom istotnym przede wszystkim dla Twojego komfortu. 

Wybierz słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej 

Podstawowym elementem, który umożliwi Ci pełne uczestnictwo w spotkaniach online, jest zestaw słuchawkowy do pracy zdalnej. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, wśród których znajdziesz te z wbudowanym mikrofonem lub takim, który możesz swobodnie wysuwać i dostosowywać jego odległość od ust do swoich potrzeb. W przypadku tej drugiej opcji istotne jest przede wszystkim to, że mikrofon łapie Twój głos z bardzo bliskiej odległości, a Twoi rozmówcy słyszą Cię głośno i wyraźnie. W przypadku mikrofonu wbudowanego koniecznie zwróć uwagę na możliwość skorzystania z opcji redukcji szumów.  

Eksperci Senetic polecają: słuchawki Jabra Evolve 30   

Postaw na redukcję szumów 

Jest to opcja przydatna zwłaszcza podczas spotkań online, kiedy nie do końca chcemy, aby nasz rozmówca się rozpraszał. Active Noise Cancelling (ANC) pozwala na mechaniczne lub elektroniczne wyciszenie hałasów z zewnątrz. W wielu modelach znajdziesz funkcję aktywnego ANC, co oznacza, że urządzenie samo dostosowuje poziom wyciszenia do hałasu, jaki panuje na zewnątrz. Opcja ta jest zatem przydatna, jeśli zdecydujesz się któregoś dnia pracować z kawiarni lub z pociągu, w drodze na konferencję. 

Eksperci Senetic polecają: zestaw słuchawkowy Jabra EVOLVE 65 

Słuchawki do pracy zdalnej – przewodowe czy bezprzewodowe? 

To niewątpliwie jeden z najczęstszych dylematów. Warto jednak zauważyć, że zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie, ma swojej wady i zalety. W przypadku opcji bezprzewodowej najsilniejszy i najstabilniejszy sygnał możesz uzyskać dzięki standardowi Bluetooth 5. Aby takowy zagwarantować, oba Twoje sprzęty – słuchawki i komputer – muszą mieć wbudowany odpowiedni moduł. Przy zakupie zwróć zatem uwagę na zasięg urządzeń oraz rodzaj połączenia.  

Według miłośników nienagannego brzmienia, przewodowe słuchawki do pracy zdalnej dają stabilniejszy oraz lepszej jakości dźwięk. Ich zaletą jest również fakt, iż nie trzeba pamiętać o ich ładowaniu, a 8-godzinna praca przebiega bez ryzyka rozładowania w najmniej odpowiednim momencie. W przypadku home office, kiedy nie odchodzisz zbyt daleko od komputera, odpowiedniej długości kabel nie powinien sprawiać problemu.  

Eksperci Senetic polecają: słuchawki bezprzewodowe Jabra Evolve2 65  

Słuchawki nauszne czy douszne? 

W przypadku pracy zdalnej najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem będą słuchawki nauszne z zamkniętą lub półzamkniętą konstrukcją. Jedna z ich zalet jest możliwość dostosowania ich do kształtu głowy, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnego uwierania. Tego rodzaju konstrukcja pozwala również na wygłuszenie dźwięków pochodzących z otoczenia, dzięki czemu odbiór dźwięków pozostaje niezakłócony. W takich modelach zazwyczaj pojawia się więcej wbudowanych przycisków, między innymi służących do sterowania poziomem głośności oraz do ewentualnego wyciszania mikrofonu.  

Wybierając zestaw słuchawkowy do pracy zdalnej zwróć uwagę przede wszystkim na to, aby praca z nim była komfortowa. To właśnie od Twoich przyzwyczajeń i stylu pracy zależy, która opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Jeśli masz wątpliwości i chciałbyś skorzystać z pomocy eksperta przy wyborze słuchawek do pracy zdalnej, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy.

Avatar

Sylwia Rybka

Content Specialist

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.