0

Zmiany licencyjne w Microsoft 365 – wrzesień 2022

Microsoft

Microsoft regularnie zmienia swoją ofertę, aby dostosować ją do dynamicznych potrzeb rynku. Pojawiające się modyfikacje mają na celu m.in. usprawnienie funkcjonowania Twojej firmy oraz optymalizację działań, co z pewnością korzystnie wpłynie na komfort pracy. Zapraszamy na krótki przegląd zmian, które Microsoft wprowadza we wrześniu 2022 roku. 

Zmiany w portfolio

Wrzesień 2022 to miesiąc kilku istotnych zmian w portfolio Microsoft. Mowa m.in. o ujednoliceniu oferty poprzez wycofanie z niej dwóch grup produktów. Dzięki tym ruchom, użytkownicy zyskują dostęp do wygodniejszych I jeszcze lepiej zoptymalizowanych rozwiązań. Od 1 września 2022r. zostaje wycofany Defender for Endpoint for Servers, a to oznacza, że nie będzie go już można kupić czy odnowić. Aby jednak zapewnić bezproblemowe funkcjonowanie, Microsoft gwarantuje okres karencji do 31 grudnia 2022 roku dla wszystkich obecnych klientów. Co to oznacza? Jeśli korzystasz z tego rozwiązania, będziesz mógł spokojnie przygotować się do sprawnego przejścia na inne. No właśnie – co proponujemy w zamian? Naszych klientów zachęcamy do przejścia na rozwiązanie Microsoft Defender for Server. Jest to jeden z planów udostępnianych przez Microsoft Defender dla rozszerzonych funkcji bezpieczeństwa w chmurze. Narzędzie to chroni maszyny Windows i Linux w Azure, AWS, GCP i lokalne/on-premise. 

Masz pytania lub potrzebujesz wsparcia w przeprowadzeniu migracji? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: [email protected]

Zmiany w Microsoft Teams

Kolejna wrześniowa zmiana dotyczy Microsoft Teams, a konkretnie licencjonowania Microsoft Teams Rooms. Jest to nowoczesne rozwiązanie przestrzeni konferencyjnej, które łączy cyfrową przestrzeń roboczą Microsoft Teams z dedykowanymi urządzeniami audio i wideo certyfikowanymi przez Microsoft. Microsoft Teams Rooms został zbudowany celowo, aby pomóc usunąć bariery między miejscami i ludźmi, zapewniając najlepsze wrażenia ze spotkań Microsoft Teams w każdej przestrzeni. Usprawnienie to jest ważne szczególnie teraz, kiedy klienci szukają rozwiązań w wyzwaniach związanych z pracą zdalną czy hybrydową.

Od 1 września 2022 roku Microsoft Teams Rooms Pro zastąpi oferty Microsoft Teams Rooms Standard i Microsoft Teams Rooms Premium. Oznacza to, że od tego dnia nie można odnowić ani zakupić nowych licencji Teams Rooms Standard i Microsoft Teams Rooms Premium. Naszym Klinetom proponujemy dwa rozwiązania: Zakup nowego produktu Microsoft Teams Rooms Pro lub korzystanie z darmowego Teams Rooms Basic. Jesteś ciekawy czym różnią się te dwa narzędzia? Sprawdź porównanie, które zamieszczamy poniżej:  

Microsoft 365 to przede wszystkim narzędzia i usługi, których celem jest usprawnienie pracy Twojej i Twojej firmy oraz zabezpieczenia danych. Jesteś ciekawy, jakie rozwiązania sprawdzą się u Ciebie? Zespół naszych ekspertów chętnie Ci podpowie i pomoże wdrożyć wybrane przez Ciebie usługi. Skontaktuj się z nami:  
Tel.: +48 32 420 92 45 
Email: [email protected] 

Zapraszamy również na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz polecane przez nas rozwiązania: https://microsoft365.senetic.pl/.  

Avatar

Olga Guz

Porzuciła świat paragrafów dla świata IT i nigdy tego nie żałowała. Ekspertka licencjonowania rozwiązań Microsoft. W szeregach Senetic dba o to, by produkty Cloud prezentować klientom przystępnie oraz zawsze aktualnie.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.