0

Koniec wsparcia dla produktów SQL Server 2012 i Windows Server 2012

SQL Server 2012

Każdy produkt Microsoft, w tym również SQL Server 2012 i Windows Server 2012, ma określony cykl życia. Oznacza to m.in., że po upływie określonego czasu produkty nie są wspierane i aktualizowane. Nie oznacza to jednak, że korzystanie z nich jest całkowicie niemożliwe.

Wiemy jak ważne jest płynne przejście z etapu wspieranego przez Microsoft do kolejnych, dlatego przygotowaliśmy kilka scenariuszy, dzięki którym poziom bezpieczeństwa Twojej firmy pozostanie nienaruszony, a Ty będziesz mógł cieszyć się bezproblemową pracą z systemem.

Czym jest cykl życia produktu? 

Cykl życia produktu to zdefiniowany harmonogram jego wsparcia i aktualizowania w momencie wprowadzenia go na rynek. W harmonogramie tym uwzględnia się:

  • co najmniej pięcioletni okres wsparcia głównego;
  • dodatkowy okres rozszerzonego wsparcia dla niektórych produktów.

Konkretne daty zakończenia wsparcia i szczegóły można znaleźć tu: https://docs.microsoft.com/en-us/lifecycle/products/

Kiedy nastąpi zakończenie wsparcia dla SQL Server 2012 i Windows Server 2012?

Koniec wsparcia dla SQL Server 2012 przypadł na 12 lipca 2022 roku. Jeśli natomiast używasz  Windows Server 2012, należy pamiętać, że koniec wsparcia dla tego systemu nastąpi 10 października 2023 roku.

Co to oznacza dla użytkowników?

Po wyżej wymienionych datach produkty SQL Server 2012 i Windows Server 2012 nie będą już wspierane i nie będą otrzymywać aktualizacji zabezpieczeń. Może to wpływać na poziom bezpieczeństwa w firmie oraz zwiększyć ryzyko ataku hakerskiego. Jeśli zatem jesteś użytkownikiem SQL Server 2012 czy Windows Server 2012 skorzystaj z jednego z trzech scenariuszy, który przygotowaliśmy dla Ciebie z firmą Microsoft.

Migracja i modernizacja z Azure

  1. Migracja istniejących zasobów Windows Server 2012 lub SQL Server 2012 do chmury Azure. Ta opcja zapewni Ci 3 lata aktualizacji zabezpieczeń i co ważne, aktualizacje są całkowicie DARMOWE dla serwerów hostowanych w Azure.
  2. Modernizacja swoich usług do modelu Platform-as-a-Service (PaaS) wykorzystując np. Azure App Service lub Azure SQL Managed Insance, gdzie dostajesz w pełni zautomatyzowany proces aktualizacji oraz automatyczny proces stosowania poprawek.  

Wybierając Senetic jako swojego partnera otrzymujesz wsparcie przedzakupowe dedykowanego opiekuna rozwiązań Azure, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązania dla Twojej organizacji.

Poznaj korzyści Azure: Azure | Senetic

  • Jeśli wolisz pozostać przy rozwiązaniach lokalnych po prostu dokonaj upgrade’u SQL Server do wersji 2019, a Windows Server do wersji 2022. Produkty te możesz zakupić sam, korzystając z naszej dedykowanej platformy B2B Portal Senetic lub skorzystać z pomocy opiekuna handlowego, który przeprowadzi Cię przez cały proces zakupowy – od dobrania produktu po realizację zamówienia.

Zmiany proponowane przez Microsoft mają na celu przede wszystkim optymalizację pracy Twojej firmy. Warto zapoznać się z nimi wcześniej i korzystając z pomocy specjalistów odpowiednio się do nich przygotować. Jeśli potrzebujesz wsparcia dot. pakietów Microsoft, zapraszamy do kontaktu. Chętnie podpowiemy i pomożemy w wyborze odpowiedniej dla Ciebie i Twojej firmy usługi:
Tel.: +48 32 420 92 20 
Email: [email protected] 

Avatar

Olga Guz

Porzuciła świat paragrafów dla świata IT i nigdy tego nie żałowała. Ekspertka licencjonowania rozwiązań Microsoft. W szeregach Senetic dba o to, by produkty Cloud prezentować klientom przystępnie oraz zawsze aktualnie.

Zostańmy w kontakcie!
Dołącz do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami
Naciskając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Senetic SA z siedzibą w ul. Kościuszki 227, 40-600 Katowice, Polska. Masz prawo żądania dostępu do danych osobowych oraz do ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w polityce prywatności.
Dziękujemy!
Zostałeś zapisany do naszego newslettera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.