0

Router a Access Point – różnice i zastosowanie

router a access point

Stałe połączenie internetowe w domu czy mieszkaniu jest obecnie jednym z podstawowych elementów wyposażenia. Współcześnie, domowe sieci bezprzewodowe są wręcz czymś oczywistym. Kwestią do rozważenia pozostaje jedynie sposób, w jaki je poprowadzimy w miejscu zamieszkania. Skuteczność tego rodzaju sieci gwarantują różnego rodzaju urządzenia, w tym również router oraz Access Point.

Czytaj dalej
0

Na czym polegają role w spotkaniach na Microsoft Teams?

Microsoft Teams

Organizacja spotkań w aplikacji Microsoft Teams wiąże się z możliwością nadawania poszczególnym uczestnikom ról. Jako organizator, nie tylko zarządzasz zebraniem, ale możesz np. wyznaczyć prezentera. Od niedawna dostępna jest również opcja wyznaczenia współorganizatora. Jest to zatem dobry moment, aby wyjaśnić, na czym polegają poszczególne role i jakie wiążą się z nimi uprawnienia

Czytaj dalej
0

Nawet 900 tys. zł z programu rządowego na poprawę cyberbezpieczeństwa szpitali

cyberbezpieczeństwo

Wg. statystyk HIPAA Journal od 2014 do 2021 roku wyciekło w sumie ponad 314 milionów danych pacjentów. To prawie tyle ile wynosi populacja USA. Tendencja jest wzrostowa, a także mediana wielkości wycieków jest większa z roku na rok.  NFZ ogłosił program wsparcia cyberbezpieczeństwa dla sektora medycznego. Warto dobrze wykorzystać środki oferowane przez fundusz i przeznaczyć je na rozwiązania, które skutecznie chronią cenne zasoby.

Czytaj dalej